Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Pomorie

Geografické informácie

Kľudnejšie mestečko ležiace cca 19 km od Burgasu a 18 km od Slnečného pobrežia. Mesto bolo založené v 4 st. pred naším letopočtom Grékmi, ktorí mu dali meno Anchialo a toto meno sa používalo až do roku 1934. Mestečko preslávilo slané Pomorijské jazero, kde sa od nepamäti ťažila soľ.

Popis destinácie

V Pomorí nájdete 3 pláže, s jemným žltým, ale aj čiernym železitým pieskom, ktorý obsahuje mangán, železo a má liečivé účinky.Mesto je tiež známe aj liečivým bahnom, ktoré sa ťaží v Pomorijskom jazere a nachádza sa tu najväčšie liečebné balneologické sanatórium na Balkánskom polostrove, kde sa liečia choroby pohybového, nervového ústrojenstva, kožné a gynekologické choroby. Je tiež známe aj fabrikou na výrobu alkoholických nápojov.
Spojenie s Burgasom, Slnečným pobrežím a Nesebarom je zabezpečené pravidelnou autobusovou a lodnou dopravou. Stredisko ponúka množstvo vodných športov. Rozľahlý zelený park s mestským trhoviskom, množstvom obchodíkov, kaviarničiek a stánkov, štýlových reštaurácií tvorí centrum pešej zóny, ktorá Vás dovedie k rybárskemu prístavu s nábrežnou promenádou, kde nechýbajú útulné kaviarničky s pekným posedením.
Transfer z letiska trvá asi 15 min.