Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Filtr

Vybavenie hotela

V areáli hotela nájdete bazén, krásnu záhradu a slnečnú terasu. Wi-Fi pripojenie na internet je zadarmo. Parkovať môžete pri hoteli taktiež bez poplatku.

Vybavenie izby

Príjemne vybavené izby sú vybavené chladničkou, TV, klimatizáciou, balkónom s výhľadom na more a s kúpeľňou spolu s toaletou. Izby sú pravidelne upratované a posteľná bielizeň je menená každých 4 až 5 dní.

Stravovanie

Hotelová reštaurácia Vám pripraví grécke rovnako aj medzinárodne špeciality.

Rozloha 131 944 km2
Počet obyvateľov 11 miliónov
Hlavné mesto Atény

Časový posun plus 1 hodina oproti času na Slovensku
Krajina, ktorá je od antických čias považovaná za kolísku civilizácie, dnes patrí k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám a turistov láka nie len bohatou históriou prelínajúcou sa s mytologickým svetom gréckych bohov, ale aj nádherným prírodným prostredím a fascinujúcimi plážami.
Gréckou štátnu menou je EURO
Grécka kuchyňa je preslávená po celom svete. Jej základ tvorí čerstva zelenina a zdraviu veľmi prospešný olivový olej. Na jedálnom lístku nájdete najmä čerstvé šaláty so syrom feta, gyros, musaku, souvlaki a ďalšie špeciality. K dobrému jedlu patrí nielen grécke víno retsina či aperitív ouzo, ale aj dobrá hudba a tradičná grécka pohostinnosť.
V mieste pobytu si môžete vypožičať osobný automobil a motocykel. Pre prenájom automobilu potrebujete mať 21 rokov a európsky vodičský preukaz. Čerpacie stanice sú otvorené vo všedné dni a v sobotu od 7.00 do 19.00, v nedeľu a vo sviatky sú otvorené len niektoré čerpacie stanice.
Rýchlostné obmedzenie je 50 km/h v obciach, 80 km/h mimo obcí.
Grécko je krajina s bohatou históriou, krajina, ktorá dala svetu najslávnejších filozofov, matematikov či dramatikov. Sokrates, Platón, Aristoteles, Archimedes, Pytagoras, Hypokrates,Homér a mnohí iní položili základy všetkých hlavných vedných odborov od filozofie až po lekárstvo, stali sa zakladateľmi dejepisectva a štátovedy, ale aj umeleckej prózy a drámy. Ku gréckej histórii neodmysliteľne patria aj Olympijské hry, ktorých vznik sa datuje do roku 776 pred naším letopočtom.
Gréci sú veľmi konzervatívni ľudia, ktorí si ctia svoje starobylé tradície, vychádzajúce ešte z pohanských čias. Grécke ľudové zvyky sú prežitkom starého Grécka, ktoré kresťanstvo nevytlačilo. Najväčšími gréckymi slávnosťami sú tradičné dedinské veselice panijiria, ktoré sa organizujú na počesť rôznych svätých (v staroveku na počesť bohov), či na počesť dobrej úrody (sviatok chleba, sviatok hrozna, sviatok melónov). Pri týchto zábavách sa tancuje na hlavnom námestí, kde sa hoduje niekoľko dní. Tradičné oslavy kresťanských sviatkov ako Veľká noc, či Vianoce si uchovali množstvo zvykov z predkresťanskej doby. Ľudová mytológia vychádza zo starogréckej mytológie, je plná pohanských bohov a povier. Na prvom mieste je u Grékov rodina, ktorá drží spolu a je nerozlučiteľná, preto deti žijú so svojimi rodičmi aj v dospelosti a často aj so svojou rodinou. Pre Grékov je tradičná aj ich pohostinnosť (filoxenia).
Keď sa pozriete na mapu Grécka, Chalkidiki vyzerajú ako dlaň s troma prstami – to sú ich polostrovy Kassandra, Sithonia a Athos. Podľa gréckej mytológie je to trojzubec boha mora Poseidona.
Posledný menovaný polostrov je už viac ako 1000 rokov útočiskom mníšskej republiky Agion Oros, na ktorý je však prístup návštevníkov obmedzovaný, neexistujú tu turistické letoviská a ženy sem majú prísny zákaz vstupu. Polostrov leží na severovýchode grécka a jeho 3 výbežky vybiehajú do Egejského mora.
Chalkidiki sú regiónom pláži o dĺžke cca 550 km pobrežia a medzi plážami si vyberie naozaj každý, či chce pieskovú, kamenistú, rušnú alebo takú kde bude sám.... More tu má neopakovateľnú azúrovú farbu, podobnú ako na Sardínii. Vďaka unikátnemu prírodnému prostrediu s množstvom borovicových lesov sa stali centrom gréckeho včelárstva a med pochádzajúci z tejto oblasti je veľmi vyhľadávaný pre svoju horkastú chuť.
Kultúrnym a administratívnym centrom Chalkidík je mesto Thessaloniki s medzinárodným letiskom a veľkým aquaparkom - Waterland. Moderné mesto so stopami histórie dnes láka návštevníkov z celého sveta.
Transfer z letiska trvá 1 hodinu až 1,5 hodinz do jednotlivých letovísk.
Každé jedno letovisko poskytuje svojim návštevníkom množstvo typických gréckych reštaurácii "taverien" s tradičnou gréckou kuchyňou, ale taktiež aj medzinárodná kuchyňa ma tu svoje zastúpenie. Taktiež je tu veľa barov a obchodíkov so suvenírmi.

Mapa

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek