Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Filtr

Vybavenie hotela

Hotel Ilena má vonkajší bazén. Lehátka a dáždniky sú na pláži za poplatok, ktorý je formou objednania si drinku alebo iného nápoja v bare na pláži.

Vybavenie izby

Hotel disponuje 17 ubytovacími jednotkami a v každej z nich sa nachádza kuchynský kút, klimatizácia, kúpeľňa, balkón, chladnička, telefón, rádio a sušič na vlasy.

Rozloha 131 944 km2
Počet obyvateľov 11 miliónov
Hlavné mesto Atény

Časový posun plus 1 hodina oproti času na Slovensku
Krajina, ktorá je od antických čias považovaná za kolísku civilizácie, dnes patrí k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám a turistov láka nie len bohatou históriou prelínajúcou sa s mytologickým svetom gréckych bohov, ale aj nádherným prírodným prostredím a fascinujúcimi plážami.
Gréckou štátnu menou je EURO
Grécka kuchyňa je preslávená po celom svete. Jej základ tvorí čerstva zelenina a zdraviu veľmi prospešný olivový olej. Na jedálnom lístku nájdete najmä čerstvé šaláty so syrom feta, gyros, musaku, souvlaki a ďalšie špeciality. K dobrému jedlu patrí nielen grécke víno retsina či aperitív ouzo, ale aj dobrá hudba a tradičná grécka pohostinnosť.
V mieste pobytu si môžete vypožičať osobný automobil a motocykel. Pre prenájom automobilu potrebujete mať 21 rokov a európsky vodičský preukaz. Čerpacie stanice sú otvorené vo všedné dni a v sobotu od 7.00 do 19.00, v nedeľu a vo sviatky sú otvorené len niektoré čerpacie stanice.
Rýchlostné obmedzenie je 50 km/h v obciach, 80 km/h mimo obcí.
Grécko je krajina s bohatou históriou, krajina, ktorá dala svetu najslávnejších filozofov, matematikov či dramatikov. Sokrates, Platón, Aristoteles, Archimedes, Pytagoras, Hypokrates,Homér a mnohí iní položili základy všetkých hlavných vedných odborov od filozofie až po lekárstvo, stali sa zakladateľmi dejepisectva a štátovedy, ale aj umeleckej prózy a drámy. Ku gréckej histórii neodmysliteľne patria aj Olympijské hry, ktorých vznik sa datuje do roku 776 pred naším letopočtom.
Gréci sú veľmi konzervatívni ľudia, ktorí si ctia svoje starobylé tradície, vychádzajúce ešte z pohanských čias. Grécke ľudové zvyky sú prežitkom starého Grécka, ktoré kresťanstvo nevytlačilo. Najväčšími gréckymi slávnosťami sú tradičné dedinské veselice panijiria, ktoré sa organizujú na počesť rôznych svätých (v staroveku na počesť bohov), či na počesť dobrej úrody (sviatok chleba, sviatok hrozna, sviatok melónov). Pri týchto zábavách sa tancuje na hlavnom námestí, kde sa hoduje niekoľko dní. Tradičné oslavy kresťanských sviatkov ako Veľká noc, či Vianoce si uchovali množstvo zvykov z predkresťanskej doby. Ľudová mytológia vychádza zo starogréckej mytológie, je plná pohanských bohov a povier. Na prvom mieste je u Grékov rodina, ktorá drží spolu a je nerozlučiteľná, preto deti žijú so svojimi rodičmi aj v dospelosti a často aj so svojou rodinou. Pre Grékov je tradičná aj ich pohostinnosť (filoxenia).
Najsevernejší ostrov Iónskeho súostrovia Korfu (grécky Kerkyra) má plochu 592 km2, cez 100 000 obyvateľov. Hlavné mesto nesie rovnaký názov ako ostrov - Korfu (Kerkyra).
Ostrov bol vďaka strategickej polohe vždy bol centrom dobyvateľských záujmov. Od 14. storočia patril k Benátkam, nakrátko ho pokoril Napoleon, a následne sa dostal pod britskú správu. Súčasťou Grécka sa stal až v 19. storočí.
Ostrov sa najčastejšie nazýva aj Smaragdový ostrov či perla Iónskeho mora alebo aj ostrov cisárovnej Sissi. Severná časť ostrova má hornatý charakter - nachádza sa tu najvyššie pohorie Pantokrator, ktoré je tvorené vápencami a dolomitmi.
Na ostrove nájdete nádherné piesočnaté pláže, ale aj malé plážičky, ktoré poskytujú vyhľadávaný kľud a súkromie.
Korfu nabáda k návšteve mnohých zaujímavých miest: kláštor Vlacherna, Palác Achillion - sídlo cisárovnej Sissi, pohorie Pantokrator, turistické miesto Paleokastritsa s blízkymi jaskyňami pri mori, letovisko Sidari so skalnými útesmi, dedinku Lakones. V hlavnom meste Kerkyra sa môžete préjsť po trávnatom námestí Esplanadu, odkiaľ sa cez most dostanete na krásnu benátsku pevnosť.
V blízkosti Korfu je množstvo ostrovov: Paxos, Antipaxos, Lagudia, Lazareto, Vidos, Gravia, Pontikonissi - známy Myší
ostrov. Podľa gréckych mýtov bolo Korfu miestom zastávky hrdinu Odyssea a Myší ostrov, ktorý sa nachádza neďaleko, má byť jeho skamenenou loďou premenenou rozhnevaným Poseidonom. Odysseus sa aj cez všetky nástrahy vrátil domov v poriadku a prekrásny ostrov mu stál za návštevu. A rovnako tak bude aj Vám.

Mapa

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek